Ako dokáže Interim Manager zásadne ovplyvniť úspech vášho podnikania

Téma Interim Managementu je pomerne široká a v rámci našich článkov sa TOP HEADS snaží priblížiť jednotlivé aspekty fungovania a spolupráce s Interim Managerom. 

Ak vás zaujíma, kto je Interim Manager a v čom Interim Management spočíva, určite si prečítajte aj rozhovor so CEO TOP HEADS, kde sa dočítate viac o koncepte práce Interim Managera alebo náš článok o tom, ako Interim Management vznikol

V tomto článku si priblížime, aký prínos môže mať Interim Manager pre vaše podnikanie a situácie, v ktorých môžu jeho služby zohrať kľúčovú úlohu.

V dnešnej dynamickej dobe a pri silnej konkurencii na trhu je dôležité mať prístup k flexibilným a odborným riešeniam pre rôzne situácie, ktoré môžu v spoločnosti nastať. Jedným z najužitočnejších nástrojov v manažmente sú služby Interim Managera. Títo profesionáli prinášajú so sebou bohaté skúsenosti, odbornosť a flexibilitu, ktoré môžu mať obrovský vplyv na úspech vášho podnikania. 

  • Rýchla reakcia na zmeny: Podnikateľské prostredie je dynamické a neustále sa mení. Situácie, keď nám náhle odíde významný člen tímu (či už z dôvodu choroby, dovolenky i ukončenia pracovného pomeru), je potrebné zaviesť nové procesy či regulatívy, alebo sa spoločnosť ocitla v kríze, môžu výrazne zasiahnuť do bežného chodu podnikania. Interim Manager je schopný rýchlo zareagovať a zabezpečiť kontinuitu procesov a beh spoločnosti, čo minimalizuje vplyv takýchto zmien na vaše podnikanie. 
  • Špecializovaná odbornosť: Riešenie niektorých problémov si vyžaduje špecializovanú znalosť alebo skúsenosť, ktorou nedisponuje nik z interných zamestnancov. Interim Manager s bohatým portfóliom skúseností vie okamžite poskytnúť potrebnú odbornosť pre riešenie konkrétneho problému krátkodobo alebo ak štartujete nové veci a potrebujete úplne nový mindset a prístup k veciam, a to bez nutnosti dlhodobých investícií do rozšírenia interného tímu o nových členov.
  • Transformácia a inovácia / Change Management: Pri transformácii spoločnosti alebo zavádzaní nových procesov je kľúčové mať v tíme niekoho, kto má skúsenosti s riadením týchto zmien. Interim Manager dokáže zabezpečiť efektívnu implementáciu nových stratégií a inovácií, či už ide o prechod na nový softvér alebo zmenu štruktúry organizácie, ako aj dosiahnutie stanovených cieľov. 
  • Rozšírenie manažérskeho tímu: Malé a stredné podniky často nemajú dostatok zdrojov na to, aby si udržali plný manažérsky tím pre všetky oblasti podnikania. Interim Manager však môže doplniť existujúci tím v situácii, keď je to potrebné a krátkodobo poskytnúť svoje odborné znalosti a schopnosti. Krátkodobé rozšírenie manažérskeho tímu príde vhod v situáciách, ako sú kríza, rast spoločnosti, náhly odchod kľúčového človeka či implementácia nových procesov a systémov. 
  • Krízový manažment: Ak sa spoločnosť dostane do vážnych krízových situácií, je nevyhnutné mať v tíme skúseného manažéra, ktorý vie rýchlo a efektívne riadiť túto situáciu. Interim Manager dokáže poskytnúť potrebné vedenie a stabilitu aj v takýchto náročných časoch. Téme krízového manažmentu sa venuje aj CEO TOP HEADS, Peter Križan, v rozhovore pre časopis Trend.

Spolupráca s Interim Managerom môže v týchto situáciách znamenať rozdiel medzi úspechom a neúspechom. Ich flexibilita, odbornosť a schopnosť rýchlo reagovať na zmeny z nich robia cenného partnera pre akékoľvek podnikanie. 

Čelíte niektorej z vyššie uvedených situácií, alebo potrebujete pomoc s inými manažérskymi výzvami? Neváhajte kontaktovať TOP HEADS a spolu sa pozrieme na to, ako by mohol Interim Manager pomôcť vašej spoločnosti vyriešiť problémy a dosiahnuť požadované ciele.

Potrebujete INTERIM MANAGERA? MÁTE OTÁZKY K TÉME? KONTAKTUJTE NÁS

PÁČIL SA VÁM TENTO ČLÁNOK? ZDIEĽAJTE HO S PRIATEĽMI

Interim Management blog

Webinár na tému INTERIM MANAGEMENT

12. júna 2024 sme mali česť zúčastniť sa webinára na tému INTERIM MANAGEMENT. Pod vedením Slavka Fuleka z recru diskutovali…